Історія бібліотеки

Приблизно в 1910 році в селі почали споруджувати нове приміщення церковно-парафіяльної школи. Потім, у різні періоди, вже після встановлення радянської влади, у класах знаходилися Комітет Незаможних Селян, Селянська Рада, пізніше клуб з бібліотекою.

Окрім школи, першим культурним закладом на селі стала хата-читальня. Вона відкрилася 14 грудня 1920 року. Першим її завідувачем був Василь Миколайович Борецький. Насправді ця дата не може бути офіційною датою відкриття, бо цього дня на загальному сільському сході було прийнято рішення про її створення, а вже через 2 дні після сходу Мар’янівська шкільна рада, яку очолював учитель Іван Власюк, інформує Кунянський відділ народної освіти про відкриття у Мар’янівці хати-читальні, та просить «відпустити всю належну до неї літературу».

Що саме було «відпущено», та що читали дорослі – невідомо.

Старожили розповідають, що до хати-читальні ходили не стільки читати, скільки поговорити про нові часи, спільно обміркувати ту чи іншу ситуацію.

Хата-читальня була своєрідним праобразом майбутнього сільського клубу. Пізніше тут з’явилися газети, а в початковому переліку можна уявити, що це були книги для дітей. Отже, станом на травень 1921 року в бібліотеці були такі книги:

  1. Черкасенко «Початок» – 20 шт.
  2. Воронець «Ярина» – 30 шт.
  3. Збірка казок та оповідань – 20 шт.
  4. «Вінок» – 5 шт.
  5. «Задачник Чепик» – 9 шт.
  6. Огієнко «Граматика ч.1» – 2 шт.
  7. Огієнко «Граматика ч.2» – 4 шт.

Набір книжок хоча був і не багатий, та все ж вони були.

18 грудня 1928 року сільська рада виділила 9 карбованців 10 копійок на придбання 26 примірників 2-го випуску видання «До світла», вартістю 35 копійок кожен. (Ці книжки вручили школярам, як новорічні подарунки).

В 1928 році завідував хатою-читальнею Болеслав Войціцький. Головними друкованими виданнями були газети «Червоний край» та «Радянське село». Ще хатою-читальнею завідував Стороженко.

Пізніше в 1949 році була заснована в селі бібліотека. Спочатку вона знаходилась в тому приміщенні, де була хата-читальня. Фонд бібліотеки становив 246 примірників книг і брошур. Бібліотекарем був Плохий Іван Тимофійович. Пізніше потрохи поповнювалась новою літературою, а також книгами, подарованими від інтелігенції села. Потім вона була перенесена в дякову хату. В 1968 році бібліотека розміщувалась в сільському клубі. Займала дві невеликі кімнати. В одній був розміщений фонд для дітей, в другій для дорослих.

Діяльність бібліотеки очолювали Дефан Н.Ф., Сільвейструк М., Загорянська Н., Кудрицька В.

пробки набережные челны онлайн https://probki-kamery.ru/probki/naberezhnye-chelny сейчас

Comments are closed.